top of page

Proces výroby

01

Výběr materiálu

Pro naše boty vybíráme vždy materiál nejvyšší kvality. Látky i kůže nakupujeme osobně a dohlížíme na kvalitu materiálů, případně jeho složení i přesnost požadovaného odstínu. Právě proto již dlouhé roky odebíráme materiál od tradičních regionálních dodavatelů. Zakládáme si na tom, že naše boty mají nejen dlouhou životnost, ale jsou také velmi příjemné na nošení. To je klíčové, protože naše boty se obouvají na bosou nohu a musí tedy zastoupit i roli ponožek. Musí nechat nohu dýchat a přes to si udržet tvar.

000_8580.jpg
000_8746.jpg

02

Vysekávání

Jednotlivé kusy se z kůže nebo textilu vysekávají na vysekávacím lisu. Ten náš je kousek téměř historické hodnoty. Rok jeho výroby se datuje do roku 1947. Proces se dá snadno přirovnat k vykrajování vánočního cukroví, tak jak ho známe z domova. Na jeden pár bot je potřeba od dvou do pěti kusů vysekávacích nožů, které jsou vyrobeny ze stáčené a soustružené oceli. V naší společnosti pracujeme s více než 400 kusy výsekových nožů české výroby z rakouské oceli, z nichž některé jsou staré téměř třicet let.

03

Ušití svršku

Obuvnická pevná nit je základem pro pevný střih boty a její pevné a pohodlné spoje. Boty Wins využívají u svých bot různé druhy prošití od jednoduchých až po trojité.

000_8909.jpg
000_8995.jpg

04

Lemování

K lemování bot používáme speciální stroje, které si dokáží poradit se všemi druhy lemovacích materiálů, lemovek, jako je guma, pruženka či pevná lemovka.

Průchodky, tedy laicky řečeno dírky na tkaničky či gumičky, lisujeme ručním lisem. 

K lepení používáme kvalitní obuvnická lepidla

05

Podešve

Posledním krokem při výrobě bot je přišití podešve, tedy měkké podrážky. U většiny našich bot toto děláme na speciálním sloupovém stroji. Výjimku tvoří piškoty a Sotesky, které s velkou láskou šijeme na historickém šlapacím stroji značky Minerva. Ty byly vyráběny v padesátých letech v Boskovicích.

000_9057.jpg

Šárka F.

"Dobrý den, jsem nadšená, že jsem konečně našla boty co sedí Mám širokou nohu, vysoký nárt a tyhle balerínky jsou prostě dokonalé Ve variantě s 1mm podešví je to neuvěřitelně boží procházka. Děkuji jste skvělí.
PS: A jako přezůvky s dcerou milujeme botky Dream Evelí. Už jsme měli několik párů a budeme objednávat dál."

Marie B.

"Dobry den,

chtěla jsem jen poděkovat za "Vaše" taneční cvičky JANA!!! Jsou perfektní!!!

Pokaždé mam radost když si je nazouvám. Mějte se moc hezky,

a ať se Vám i celé firmě všechno daří podle Vašich představ!!!"

Šárka Ch.

"Barefoot cvičky s koženou podešví jsou mou nejoblíbenější venkovní obuví od jara do podzimu! Kožená podešev vydrží až překvapivě dlouho. Cvičky nosím do města i do lesa - až do úplného prošoupání. Ve srovnání s populárními ponožkobotami jsou mnohem příjemnější a slušivější. S koženým svrškem jsou navíc velice pohodlnou společenskou obuví do divadla i na plesy. Velice oceňuji šití na míru a velký výběr barev. A moje dcery si je zamilovaly taky!

Děkuji."

bottom of page