top of page

Průvodce správným výběrem

Každá noha je jiná, a proto jsme pro naše zákazníky připravili širokou nabídku typů bot i podešví, kde si vybere skutečně každý. Pokud s našimi botami nemáte zatím žádné zkušenosti, věnujete, prosím, pár minut našemu průvodci správnou volbou. Pokud si ani tak nebudete jisti, neváhejte a zavolejte nám. Rádi vám poradíme.

 

Důležitým, a vlastně asi hlavním parametrem, který je potřeba zvážit, je kam a kde a na co chcete naše boty nosit. Aby totiž opravdu správně plnily svoji funkci, je jejich podešev (měkká podrážka) vyrobena z různých materiálů. Důvod je jednoduchý, pro jednotlivé sporty nebo pro pohyb obecně, potřebujete jiné vlastnosti vaší boty. Někdy potřebujete pevný a bezpečný odpich, kdy botka pevně drží a jindy vyžadujete hladký skluz, kdy vám noha klouže hladce, jako po naleštěném sklu. Věnujte, proto prosím pozornost, i následujícím informacím.

Typy podešví

Podešev Gymnastik je vyrobena z kvalitní a odolné gumy, protiskluzová, pevně vás podrží při odrazu stejné tak jako při dopadu.

Kožená podešev najde své uplatnění všude tam, kde je potřeba hladce klouzat. Ideální tak může být například pro tanec.

Kombinovaná podešev je vyrobena z kvalitní gumy a odolné kůže. Jedná se o koženou podešev, ve které jsou všité gumové oválky. Výsledkem je bota, která při běhu neklouže, při otočení na špici a patě umožňuje klouzavý pohyb. 

 

Zde naleznete přehled, pro jaký typ sportu nebo pohybu se jednotlivé podešve hodí.

Střihy

Vyberte si střih, který vám nejlépe padne!

bottom of page